Samsung Ve Apple Kamera Konusunda Karşı Karşıyalar!

0
130 görüntülenme

Hemen hemen her alanda büyük bir rekabet içinde olan Samsung ve Apple şirketleri, özellikle de akıllı telefon pazarında birbirleri ile kıyasıya bir rekabet içindeler. Bu pazarda büyük dilimi kapmak isteyen bu iki şirket, özellikle akıllı cihazların fonksiyonları ve üzerlerindeki malzemelerin kalitesi anlamında kapışıyorlar. Ancak ne olursa olsun, bir şirket diğerine herhangi bir noktada üstünlük kuramıyor. Çünkü kullanıcılar, Samsung akıllı telefonlarında bir özelliği çok beğenirken, Apple akıllı telefonlarında başka bir özelliği tek geçebiliyorlar. Bir tanesinin işletim sistemi ya da kamerası çok beğenilirken, diğerinin tasarımı ya da pil gücü fark yaratabiliyor.

samsiph

Fakat son gelinen noktada, PhoneArena kamera konusunda oldukça önemli bir çalışmayı masaya yatırdı. Bu platform tarafından düzenlenen anket sonucunda, Samsung Galaxy S6 telefonunun kamerası, iPhone 6 kamerasından oldukça önde gibi duruyor. Hem iki cihazla çekilen fotoğraflar, hem de bu fotoğrafların ziyaretçiler tarafından oylanması ile ortaya çıkan sonuçta, Samsung ile çekilen fotoğrafların bir gömlek yukarıda olduğu görülüyor.

galaxy-s6-iphone-6

Anket sırasında hangi fotoğrafın hangi cihazın kamerası ile çekildiği elbette ki belirtilmedi. Toplamda 6 farklı fotoğraftan oluşan anket, Samsung’un lehine bir sonuç ile tamamlandı. Üstelik kullanıcıların oyları ile toplanan puanlara bakıldığında, Samsung Galaxy S6 27.000 civarı bir oy alırken, Apple Iphone 6 ise yalnızca 3.000 civarlarında bir seviyede kalarak hüsrana uğradı.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.