Facebook’ta Gündem Fonksiyonu

0
211 görüntülenme

Twitter’dan alışık olduğumuz Trend Topic kavramı, çok yakın zamanda Facebook’a da gelecek gibi duruyor. Gündemin anlık olarak takip edilmesine yarayan, zaman tünelini daha dinamik ve interaktif tutan bu özellik, Facebook’un hantal yapısını da önemli ölçüde iyileştirecek gibi görünüyor. Bunun sinyallerini daha öncelerden veren site yetkilileri, yakın zaman içinde bu sistemi faal hale getirmeyi düşünüyorlar. Peki ama söz konusu özellik nasıl çalışacak?

timthumb

Facebook, dünyanın önde gelen haber kuruluşları ve temsilcilikleri ile yaptığı anlaşmalar sonucu, bir takım son dakika haberlerini gösteren haber kutucuklarını hazırladı bile. Temel olarak “Tüm Haberler, Politika-Siyaset, Bilim ve Teknoloji, Spor, Eğlence” olmak üzere, 5 ana başlığın oluşturulduğu bu özellik, Aralık 2014 tarihinden bu yana üzerinde çalışılan bir konuydu. Çeşitli şekillerde kendini gösteren, geliştiricilerin hakkında yorumlar ve iyileştirmeler yaptıkları bu özellik, zaman tüneline büyük bir hareket getirecek.

Facebookta-trending-topics-donemi

Kullanıcıların gündemi takip etmek için pek çok haber sitesi ya da Twitter’ı kullanması, Facebook’un daha çok günlük kullanım gibi görülmesi, yetkileri bu konuda harekete geçirmeye yetti. Artık çok daha güncel, çok daha anı hissettiren bir yapıya kavuşacak olan Facebook, bu özelliğini önümüzdeki haftalar içinde zaman tünellerinde göstermeye başlayacak. Bu süreç içinde bizler de gündemi Facebook aracılığı ile izlemeye çalışacağız.

Konu ile ilgili yeni gelişmeler oldukça, sizlere bu sayfalardan bilgi vermeye devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.