Samsung Cihazlara Parmak İzi Okuyucuları Geliyor!

0
667 görüntülenme

Akıllı telefon sektöründe dünya piyasalarını sallayan iki şirketten birisi konumunda bulunan Samsung, her geçen gün farklı bir yenilik ve gelişim ile gündem oluyor. Pek çok konuda piyasaya öncülük eden Samsung, yine akıllı telefonlar ile ilgili aldığı bir karar neticesinde öne çıkmayı başarmış durumda…

Her ne kadar büyük markaların vitrin modellerinde parmak izi sensörleri kullanılıyor olsa da, pek çok kullanıcı bu modellerden uzak kaldığı için hizmetten de faydalanamıyor. Amiral gemilerdeki bu özelliği alt segmentlere de yansıtma peşinde olan Samsung, söz konusu atağı ile kullanıcı ilgisini de üzerinde tutmayı hedefliyor.

Samsung Cihazlara Parmak İzi Okuyucuları Geliyor!
Samsung Cihazlara Parmak İzi Okuyucuları Geliyor!

Daha çok orta ve üst segment cihazların üzerinde yer alan parmak izi okuyucu sensörler, artık uygun fiyatlı alt segment ürünlerde de görülebilecek. Güvenlik yönünden de oldukça sağlam bir duvar ören bu özellik ile ilgili olarak tüm kullanıcılara ulaşabilmeyi hedefleyen Samsung konu hakkında titiz çalışıyor.

2016 yılının ilk aylarında başlangıç seviyesindeki cihazlarına parmak izi okuma sensörü koyacağını açıklayan Samsung’un bu hamlesi heyecan yarattı. Üstelik, söz konusu özelliğin aktive edilmesinden sonra Samsung Pay de bu cihazlarda etkin bir şekilde kullanılabiliyor olacak.

Konu ile ilgili flu kalan durum ise, hangi modellerde bu özelliğe ve sisteme yer verileceği… Şu an için basınla paylaşılan bir model bilgisi yok, ancak kısa zaman içinde Samsung’un bu konuyu aydınlatacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.