MEB’den Öğretmenlere Mutlu Haber!

0
869 görüntülenme

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı haziran yaptığı açıklamalar ile öğretmenlerin yüzünü güldürdü. Şimdiye kadar öğretmenlerin çokça yakındığı sorunlara bir çözüm getirmesi herkes tarafından mutlulukla karşılanacağa benziyor.

EK ATAMA

Evli olan öğretmenlerin uzun zaman boyunca ayrı kalması gerekebildiği eş durumu tayin şartları iyileştirildi ve böylelikle çiftlerin uzak kalmaması için çok önemli bir adım atılmış oldu. Normal şartlarda, öğretmenler için eş durumu tayininden faydalanma kolaylığı gerekli şartları sağlamalarının ardından yapılabiliyordu. 3 yıl kesintisiz sigorta şartı olması gerektiği için eşler de kolay kolay bir araya gelemiyordu. Şimdi Bakan Avcı’nın açıklamalarıyla bu durum ortadan kaldırıldı. Bu konuda mevcut aday öğretmenler de diğer meslektaşlarından ayrılmadı. Aynı rahatlık aday öğretmenler için de mevcut. Böylelikle onlar da bu başvuru hakkından yararlanabilecekler.

es-durumu

Aynı zamanda MEB 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimini kamuoyuna sunarak kafalardaki soru işaretlerini de kaldırmış oldu.

Yeni okul dönemi 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayacak. Yeni eğitim uygulaması olan ve okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokulların 5. sınıf öğrencilerinin okula uyum sağlayabilmeleri için yapılan oryantasyon eğitimi 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek. İlk yarıyıl dönemi 22 Ocak 2016 Cuma günü bitecek. Yarıyıl tatili ise 25 Ocak-5 Şubat 2016′ tarihleri arasında olacak. İkinci dönem eğitim öğretimler 8 Şubat 2016 Pazartesi günü start alacak. Tüm yılın son günü, derslerin bitişi ise 10 Haziran 2016 Cuma günü son bulacak.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.