Memurlara 1 Derece Ne zaman Verilecek? Maaşlar Ne Kadar Artacak?

0
1.707 görüntülenme

Memurlar, uzun zamandır bekledikleri bazı konularda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten gelecek haberler için kulak kesilmişlerdi. Özellikle de son dönemde çok fazla gündemi işgal eden konulardan birisi olarak karşımıza çıkan ek derece verilmesi konusu çok kafa karıştırıcıydı.

Nisan ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan açıklamalarda, ilerleyen dönemde netleşmesi beklenen 2005 yılından sonra göreve başlayan memurlar için verilmesi istenen 1 ek derece durumu için sonunda beklenen oldu ve gerekli açıklamalar yapılarak memurlara rahat bir nefes aldırılmış oldu.

memurun_1_derece_yukselmesinin_maasina_etkisi_h_444775

Yapılacak yeni düzenlemeler içerisinde yer alan ve toplu sözleşme görüşmeleri esnasında çözüme kavuşturulan memurlara 1 ek derece mevzusu resmileşti. Kesin olarak memurlara 1 ek derece verileceğini açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik memur dünyasında bir sevinç dalgası oluşmasına katkı sağlamış oldu.

Bakan Çelik, düşük maaş alan memur ile yüksek maaş alan memur arasındaki farkın kapandığı bir döneme girildiği vurgusunu yaparken, maaşlardaki artış için de bir tablo açıklandı.

Bu tablolara göre hangi meslek grubunun hangi kademeden bir diğer kademeye geçeceği net şekilde ortaya koyulurken, maaş artış miktarları da ona keza belirtilmiştir.

Aşağıda bu konu ile ilgili açıklanan tablo tüm detaylarıyla verilmiştir.

Adsız

Bu tabloya göre, netleşen memura 1 ek derece sonucunda hangi devlet memuru ne kadar alacak merakı da giderilmiş oldu.

Peki bu ek derece ne zaman verilecek ve maaşa yansıması hangi ay olacak?

Alınan karara göre 16 Ocak 2016 günü 2005 ve sonrası memuriyet hakkı kazananlara 1 ek derece verilecek.

Bir sonraki ay yani 15 Şubat 2016 tarihinde de 1 ek derece alan memurlar artan yeni maaşlarına kavuşacaklar.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.