Netsupport School – NSS

0
3.602 görüntülenme

Özellikle eğitim dünyasında birden fazla bilgisayar ile çalışılan bilgisayar sınıfı ya da bilgisayar laboratuvarında öğretmenin işini oldukça kolaylaştıran bir eğitim yazılımı Netsupport.

Aslında kullanım alanı daha geniş; yani bir iş yerinde Bilişim Uzmanı olarak çalışıyorsanız ve ağdaki bilgisayarların sorunlarını tek bir bilgisayardan çözmek isterseniz bile Netsupport programının size uygun olan versiyonunu kullanabilirsiniz. Aşağıdaki sayfadan çeşitli sürümlerini inceleyebilirsiniz.

Netsupport Resmi Sayfası

Benim detaylarını anlatacağım program ise okullar için geliştirilmiş sürümü Netsupport School. Kısaca NSS de deniyor.

Netsupport School programı ile öğrencilerin hangi sitelere girmeyeceğini ya da hangi sitelere girebileceklerini siz seçebiliyorsunuz.

Netsupport School Site Engelleme
Netsupport School Site Engelleme

Yine belirleyeceğiniz blacklist ve whitelist ler yardımıyla hangi programların çalıştırılabileceğini de seçebiliyorsunuz. Mesela öğrencinizin oyunları açmasını istemiyorsanız oyunun exe dosyasının adını engellenmiş uygulamalar listesine eklediğinizde artık açılmıyor.

Anlık olarak öğrencilerin neler yaptığını tek bir ekrandan izleyebilirsiniz. Üzerine geldiğinizde o bilgisayar ekranı büyür ve daha detaylı bir bakış atabilirsiniz bilgisayarın ekranına.

Netsupport School - NSS
Netsupport School – NSS

O bilgisayara bağlanarak isterseniz kontrolü ele alıp öğrenci yerine siz kontrol edebilirsiniz bilgisayarı. Ya da klavye ve fareyi öğrenci ile paylaşarak kullanabilirsiniz.

Bir anda tüm bilgisayarların ekranlarını karartabilir, ekranları kilitleyebilirsiniz. Bu durumda klavye ve fareleri çalışmaz.

Netsupport School
Netsupport School

Öğrenci bilgisayarlarının ses çıkışlarını da kapatabilirsiniz.

Öğrencilere sorular yöneltip bu sorulara doğru ya da yanlış verenleri ve diğer istatistikleri de görebilirsiniz. Öğrencilere ödül vererek ekranlarında sarı yıldızlar oluşturabilirsiniz. Öğrenciler bunu çok seviyorlar.

Öğrencilerin print işlemlerini duraklatıp tamamen durdurma yetkiniz de var. Anlık mesajlaşma programlarını kullanmalarını da önleyebiliyorsunuz.

USB ve Cdrom girişlerini kapatıp öğrencilerin dışarıdan getirdiği donanım ya da CD lere erişmesini engelleyebilirsiniz.

Klavyelerinde bastıkları harfleri yani yazdıkları yazıları da izleme imkanınız var. Programı bir tahta gibi kullanıp ekrana çizim yaparak bir şeyler gösterebilirsiniz.

Bilgisayarların tamamını tek seferde açabilir, kapayabilir ya da yeniden başlatabilirsiniz.

Öğrencilere mesaj gönderebilirsiniz ya da istediğiniz zaman aralarında mesajlaşmalarına izin verebilirsiniz.

Doldurmaları için dijital evraklar ve ödevler gönderip yeniden bunları toplayıp bir uygulama sınavı yapabilirsiniz.

Test Designer modunu kullanarak bilgisayar ortamında sınav yapabilirsiniz. Aldığı notlar otomatik olarak hesaplanır ve sizin bilgisayarınıza kaydedilir.

Tüm bilgisayarlara dosyalar transfer edebilirsiniz.

Son versiyonunda android desteği de sunuyor yani tüm bu saydığımız özellikleri tablet içinde kullanabilirsiniz artık.

Kısacası öğretmenin eli ayağıdır bu program. Eğitim kurumlarında bilgisayar ile ders yaparken vazgeçilmeyecek bir programdır.

Sadece kapanan bilgisayarlara yeniden otomatik bağlanmada bazı sorunlar yaşanabiliyor ancak manuel Refresh de yapabilirsiniz. Bunun dışında kusursuz bir program diyebilirim.

Netsupport School Resmi Sayfası

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.