Spotify Yeni Yatırım Turu İle Rekor Kırıyor

0
290 görüntülenme

Spotify, bilindiği gibi 2015 yılının Ocak ayı sonlarında bir yatırım süreci başlatmıştı. Söz konusu yatırım süreci, artık sona doğru yaklaşıyor. Çeşitli kaynaklardan alınan haberler doğrultusunda, şirketin 8 milyar dolarlık bir değerleme ile, ki bu rakam Wall Street Journal’e göre 8,4 milyar dolar şeklinde belirtiliyor, toplamda 400 milyon dolarlık yatırım turu tamamlanıyor.

spotify

Gelen bilgilendirmelere göre, yatırım turuna Goldman Sachs ve Abu Dhabi devlet fonu başta olmak üzere, dünyanın çeşitli yerlerinden yatırımcılar da katılıyor. MVP tarafından yapılan tahminler ise, 2014 yılında 1,3 milyar dolarlık geliri olan Spotify’ın değerlemesi, bu dönem içinde 5,7 milyar dolar şeklinde ifade ediliyordu. Fakat yine de, Spotify oluşumunun 2019 yılından daha erken bir tarihte çok karlı bir girişim olmayacağı yönündeki beklenti de gücünü koruyor.

spotify

Spotify, son dönemlerde global anlamdaki yayılmasını ve hedefleri doğrultusunda farklı noktalara yerleşmesini sürdürmek istiyor. Bugün yaklaşık 60 ülkede kullanımda olan online müzik dinleme servisi, yakın zamanda daha rekabetçi bir ortamın içinde yer alacak gibi duruyor. Çünkü Jay Z’nin Tidal hareketi, Apple’ın Beats Music’i ve son olarak da Google’ın ses yükseltme çalışmaları yaptığı YouTube Music Key, pazara farklı bir hava getirecek gibi görünüyor.

Nordik girişimler için yapılan incelemelerde, 2011 senesinde Microsoft tarafından 8,5 milyar dolarlık değer biçilen Skype en değerli girişim olarak adlandırılırken, Spotify bu listede ikinci sırada yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.