Square Trade’in Bükülme Testlerini Samsung Beğenmedi

0
266 görüntülenme

Günümüzde mobil teknolojilerinin gelişmesinin yanı sıra, telefonların sağlamlığının ve kalitesinin gelişmesi hızla ilerliyor. Bu konuların üzerinde çok duran Samsung ve ıPhone, ürünlerini birçok dayanıklılık ve sağlamlık testine sokuyor.

Yine böyle çalışmalardan biri yakın tarihte gerçekleşti. Sguare Trade’in yaptığı bükülme testleri oldukça ses getirmişti. Bu testlerde Samgung Galaxy S6 Edge ve ıPhone 6 karşılaştırılmıştı. Dayanıklılık testinden 81 kg’lık basınca dayanmasıyla ıPhone 6 galip çıkarken, 67 kg gibi oldukça yüksek bir basınca dayanabilse de Samgung Galaxy S6 Edge ıPhone’un gerisinde kalmıştı.

samsung-galaxy-note-4-bukme-testi-videosu-2579

Bu testi beğenmeyen ve yanlı bir çalışma olduğunu düşünen Samsung kendi bükülme testini uyguladı. Bu kadar yüksek basıncın, bir insan tarafından telefona uygulanamayacağını söyleyen Samsung, olabilecek en yüksek basıncın 32 kg olacağı konusunda mutabakata vardı. 32 kg basınç uygulayarak yaptığı bükülme testini tekrardan uygulayarak resmi sayfasında yayınladı. Üstelik sadece Samgung Galaxy S6 Edge değil, Samgung Galaxy S6’yı da bu teste sokan firma, sonuçlardan gayet memnun.

iphone-6-plus-bukulme-240914

Diğer bükülme testinin aksine tek taraflı değil, önden ve arkadan olmak üzere iki yönlü basınç maruz bırakacak gerçekleşen bu testten her iki telefon da sorunsuz çıktı.

İki büyük dev firmanın arasındaki bu çekişme nereye varır, ıPhone’dan karşılık gelir mi bilmiyoruz, Bakalım bu sağlamlık testleri uygulanırken ilginç yöntemleri ve sonuçları görebilecek miyiz, kim bilir.

Bu konuda söylemek istedikleriniz varsa yorumlarınızı bekliyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.