Türkiye’de Windows Phone Ne Kadar Kullanılıyor?

0
868 görüntülenme

Basında okuduğunuz ya da analiz haber sitelerinde gördüğünüz akıllı telefon kullanım oranlarına dair yazılar ve istatistikler, genel olarak Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya ya da Kanada gibi ülkelerin verilerini baz alır. Çünkü yabancı analiz firmalarının hemen hemen hepsi bu büyük pazarları merak ederler. Ancak ünlü bir Fransız araştırma şirketi bu kez merceği Türkiye’yr doğru uzattı ve verileri bu topraklarda inceledi. Buna dair de Türkiye pazarını konu alan bir rapor yayınlandı.

Türkiye’de Windows Phone Ne Kadar Kullanılıyor?
Türkiye’de Windows Phone Ne Kadar Kullanılıyor?

Fransız şirket AdDuplex bu ay yayınladığı raporda, ülkemizdeki Wİndowslu cihazların oranlarına ve dağılımlara yer verdi. Bilindiği gibi Windows 10 ile yeniden şahlanan Microsoft, tüm dünyada etkili bir kampanya yürütmüştü.

Türkiye’deki Windows telefon kullanım oranları ise hayli ilginç rakamları göz önüne seriyor. Nedense dünya genelinde çok fazla tercih edilmeyen Windows telefonları, ülkemizde kullanım olarak ilk 3 tercihten biri haline gelmiş durumda. Yine bu Windows Phone modellerinin en eskisi olan Lumia 520 en sık kullanılan cihaz olurken, başka bir model olan Lumia 1320 de en popüler bir diğer ürün olarak ön planda yer alıyor.

Özellikle yeni çıkan cihazlara yönelim gösteren fakat eski cihazlarını da kolay kolay rafa kaldırmayan Türk kullanıcıların pazara yakında girecek olan Lumia 950 ve Lumia 950 XL modellerine nasıl bir tepki vereceği ise şimdilik tam bir muamma…

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.