Twitter Yine Bir Yenilikle Karşımızda! Bu Sefer Mobil Uygulaması Sadeleşti

0
150 görüntülenme

Bugün yeni bir haberle mobil dünyası yine kendini yeniledi. Twitter’ın bu ani atılımı sonucu iOS ve Android uygulamalarında önemli ve ön plana çıkan konular arama sayfasında doğrudan görülme imkanı sunmuş oldu. Uygulama şu an yenilenmiş ve güncellenmiş haliyle, ana sayfasında sadece zaman akışından oluşuyor. Mobil uygulamalarda geliştirilen sadeleşme çalışmalarını genel anlamda seven kullanıcılar, Twitter için de mobilde oluşturulan bu sadeleştirmeyi şimdiden benimsemiş görünüyor. Bunun göstergesi de, kullanıcıların en fazla an sayfalardaki trendlerle etkileşime girmeleri olarak söylenebilir.

Twitter_TailoredTrends_2015

Trendler hashtag’ler ile kısaltıldığından,  genellikle anlaşılamadığı biliniyor. Twitter da bu konu üzerinde önemle durarak, yapılan değişiklikle birlikte tam olarak anlaşılmayan trendlerin açıklayıcı hale getirilmesini amaçladığını açıkladı. Yeni uygulamayla birlikte bu konuda farkını ortaya koyan Twitter mobil uygulamasının arama sayfasında trendler açıklamalarla birlikte sıralanmış durumda. Twitter’ı kullananlar bu uygulamaya oldukça alışkın olmasına karşın, az kullananlar uygulamayı kullanmak istediklerinde yabancılık geçebiliyor. Bu yeni güncelleme ile bunun önüne geçmeyi hedefleyen Twitter, bu özelliği ilk olarak ABD’deki kullanıcılara açmış oldu. Çok geçmeden diğer kullanıcılar da bu uygulamaya dahil olacağa benziyor.

trends

Kendini yenileme çalışmalarına aralıksız devam eden Twitter, oldukça kısa bir süre önce de“siz uzaktayken” özelliğini uygulamaya dahil etmişti. Yeniliklerle kullanıcılarını daha da memnun etmeyi amaçladığını belirten Twitter, zaman akışında içeriğin bulunmasını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli denemelere devam edeceğinin de altını çiziyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.