GTA 5 Oyununun İçindeymiş Gibi Oynamak İstemez Misiniz?

0
2.286 görüntülenme

GTA oyunları, bilindiği üzere tüm dünyada oynanma rekorları kıran, son derece hareketli, eğlenceli, merak uyandıran ve aslına bakılırsa ve her yaştan insanın ilgisini çeken bir seri araba oyunu olunca, malum sürekli bir gelişme içinde oluyor.  Bu oyunu konsollar yardımıyla oynayabilirken, gelişen teknoloji ve sürekli ilerleyen ve daha güzelinin oluşturulmasını teşvik eden beklentilerden dolayı PC platformunda çok iyi işler çıkarmaya başladı. Hatta şu sıralar çok farklı modlar karşımıza çıkıyor.

Teknolojice-GTA5-6-300x169

Buna verilebilecek en güzel örneklerden olan sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift olmaktadır. Bu gözlük sayesinde oyuncular oyunu sadece konsol yardımıyla görsel olarak oynamayacak, aynı zamanda oyuna fiziksel hareketlerle de dahil olacak. Dolayısıyla kendini oyunun içinde daha çok hissedecek olan oyun tutkunları için oldukça önemli bir imkan tanıyan Virtuix Omni,  Oculus Rift  ile bir ikili oluşturuyor.

Oculus_Rift_Birdly-620x349

Oculus Rift ve Virtuix Omni ikilisinin en iyi etkinliği GTA 5 ile vorpX isimli eklentiyle beraber çalışma imkanı oluşturması. Bu oyunda çok önemli bir gelişme olan, hatta kırılma noktası denebilecek birinci derece görüş açısı (FPS) modunun yanı sıra, bu şekilde kişiler sanki oyunun içinde gibi kendini hissedecekler. Dolayısıyla yaşanabilecel en gerçekçi GTA deneyimi yaşamak ise işten bile olmuyor. Oculus Rift görüntü kalitesi sağlıyor ve oyunu gözlemleyebilmemize yardımcı oluyor, Virtuix Omni ise hareket etme ve kendinizi oyunun içinde bulma noktasında baş kahraman oluyor.

705x290

Dünyanın en sevilen oyunu GTA 5’i en gerçekçi şekilde oynamak isteyenler için biçilmiş kaftan olan bu oyun mekanizmasında Oculus Rift için 350$, Virtuix Omni içinse 700$ ödeme yapılması bu farklı deneyimi yaşamaya yardımcı tek şey gibi gözüküyor.

https://www.youtube.com/watch?v=CMrR56hZPX8

 

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.