Whatsapp Sesli Arama Özelliğini Şimdi Kullanın

0
1.557 görüntülenme

Whatsapp uzun zamandır sesli arama özelliğini test ediyor. Bir kaç hafta öncesinde de sadece davetiye usulü sadece belirli kişiler bu özelliği test edip kullanabiliyorlardı.

Şimdi sesli arama özelliği davetiyeniz olmasa da kullanılabilir.

Öncelikle Whatsapp sesli arama özelliği için Google Play sürümü değil, Whatsapp ın henüz dağıtıma başlamadığı ama resmi sitesinden indirebileceğiniz sürümü edinmeniz gerekiyor.

Whatsapp Sesli Arama Özellikli Versiyonu İndir.

Dosyayı indirip kurduğunuzda artık Whatsapp kişilerinizi internet üzerinden ücretsiz arayabileceksiniz.

Bir başka yol ise bu yeni sürümü yükleyerek sesli arama özelliğini aktif eden birisinin sizi araması. Böyle bir tanıdığınız varsa sizi aradığında telefonunuzda bu bölüm aktif oluyor ve siz de bundan böyle sesli aramayı kullanabiliyorsunuz.

Whatsapp Sesli Arama Özelliğini Şimdi Kullanın
Whatsapp Sesli Arama Özelliğini Şimdi Kullanın

Yaptığım test konuşmalarında ses kalitesi mükemmel diyebilirim. Hatta telefonun az çektiği yerlerde telefondan gelen hışırtı ve kesilmelerden eser yok. Yani Whatsapp ın bu sesli arama özelliğinden sonra şebeke hattını kullanarak arama yapmayı düşünmüyorum.

Bundan sonra şebeke hatlarındaki dakikaların pek kullanılmayacağını düşünüyorum. Ama Whatsapp yakında ücretli hale gelirse buna da şaşırmam.

Eğer telefonunuz bilinmeyen kaynaklardan gelen dosyaları engelle modunda ise kurulum başlamadan size bir uyarı verecektir. Bunu aşmak için uygulama ayarlarında Bilinmeyen Kaynaklar yanındaki kutucuğu işaretleyip kurmayı yeniden denemelisiniz.

Whatsapp Sesli Arama Özelliğini Şimdi Kullanın
Whatsapp Sesli Arama Özelliğini Şimdi Kullanın

Yorumlarınızı bekliyorum.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.