24 Nisan’da Hangi İller Tatil Olacak Hangileri Olmayacak?

0
2.304 görüntülenme

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı tüm yurtta tatil. Çocukların bu tatili merakla beklemelerinin yanı sıra, aileler ve öğretmenler de bu durumu değerlendirmek için planlar yapmaya başladılar. Ancak iller bazında açıklanacak duyurulara göre, genellikle her yıl ulusal bayramın ertesi günü tatil olsa da bu sene her ilde tatil olmayacak. Bu durum nasıl yankı uyandırır bilinmez ama hangi illerin tatil hangilerinin değil öğrenmek gerek.

24_nisan_2015_hangi_okullar_tatil_olacak_h161707_ba432

2014-2015 yılı eğitim öğretim takvimi göz önüne alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın örgün ve yaygın eğitim kurumlarının hazırlamış olduğu tebliğe göre, tatil günleri artık valiliklerce belirlenecek. Bu nedenle, İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nce yayınlanacak olan duyurularda 24 Nisan gününün tatil olup olmayacağı il bazında belirleniyor. İmam Hatip Ortaokulları, okul öncesi ve ilk okullar noktasında hangi ilin tatil olup olmadığı merak konusu.

24-nisan-da-okullar-tatil-mi--5504581

Bu nedenle, önümüzde yer alan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nın ertesi gününün tatil olmasını kabul eden iller şu şekilde sıralanmıştır: “ İzmir, Antalya, Adana, Tekirdağ, Trabzon, Erzurum, Hatay, Kayseri, Sakarya, Samsun, Urfa, Ankara, Aydın, Bursa, Diyarbakır. ”

24 Nisan günü tatil olmayan iller ise şu şekilde : “ İstanbul, Denizli, Balıkesir, Konya, Manisa, Kocaeli, Gaziantep. “

24 Nisan günü tatil olup olmadığını açıklamayan illerin ise kısa en yakın zamanda açıklayacakları beklenmekte. Bakalım tatil olup olmayacağı konusunda hangi iller ne karar verecek?

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.