Apple Beats Music İle Dijital Müzik Piyasasında Ses Getirmeye Hazırlanıyor

0
291 görüntülenme

Dijital dünyada rekabet bazında oldukça sık tartışılan bir konu var, o da müzik endüstrisinin bu alandaki hareketleri… Telif haklarından paylaşımlara kadar pek çok nokta, hem müzisyenleri, hem de yayıncı şirketleri ilgilendiriyor. Bu noktada Apple’ın da bir hamlesi olacak gibi duruyor.

Apple-TV-Beats-genres

Bilindiği gibi kısa bir süre önce Jay-Z, yanında çok sayıda müzisyeni de alarak bir Tidal hareketi başlatmıştı. Bu hareket, dijital dünyada oldukça ses getirdi. Öyle ki, Apple artık müzisyenlerle birebir sözleşme yapabilmek için hazırlık yapıyor.

Bloomberg kaynaklı haberlere göre Apple, “Florence and the Machine” isimli müzik grubu ve Taylor Swift gibi çok sayıda sanatçı ile temas halinde… Hatta Apple, albüm arifesinde olan sanatçılarla yakından ilgileniyor ki albüm çıkar çıkmaz telif hakkı sorunu yaşanmasın.

830358782a0a841eeb95c47bed1d1599c0f3adc3

Dijital müzik platformlarından Beats’e 3 milyar dolar ödeyerek satın alımı gerçekleştiren Apple, bu anlaşmalar ile de Beats Music uygulamasını çok daha etkin olarak pazara sunmayı hedefliyor. Hatta Apple, Beats için Android uygulama da hazırlatmayı planlıyor.

Daha önceleri iTunes ile korsana karşı büyük bir mücadele veren Apple, Betas hamlesi ile de sanatçılardan destek göreceğini düşünüyor. Çok büyük paraların el değiştirdiği dijital müzik ve platformlar üzerinde, ciddi anlamda keskin olmak gerekebiliyor. Apple bu dirayeti gösterecek etkinliğe sahip olabilir, keza Tidal hareketi gibi ses getiren maceraların da sektörü ne kadar etkilediği ortada…

Uygulamayı merak edenler ve indirmek isteyenler, https://itunes.apple.com/us/app/beats-music/id781817640?mt=8 adresini ziyaret edebilirler.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.