Minecraft Çılgınlığı

0
3.370 görüntülenme
Minecraft
Minecraft

Bilgisayar sektöründe belki de en çok kazandıran alan oyun dünyasıdır. Nice büyük proje ve yüksek hasılatlı oyunlar görmüştük ama Minecraft denen bu küçük oyunun yapımcısı bile bu kadar rağbet göreceğini düşünmemişti. Markus “Notch” Persson ismindeki bir kişi tarafından tasarlanan oyunun satış rakamı milyonları çoktan aşmış durumda.

Minecraft Oyunun Türü ve Amacı Nedir ?

Modern oyunlarla karşılaştırılamayacak kadar kötü grafiklere sahip diyebiliriz çünkü tüm görüntüler kocaman piksellerden oluşuyor. Peki Minecraft’ın bu derece popüler olmasının sebebi nedir? “Çünkü Minecraft, insanların çok emek harcayarak muhteşem şeyler yapmanıza izin veren bir oyun.” Yani sınır yok sınır tamamen sizsiniz.

Minecraft bir oyun bile değil diyebiliriz, bir amacı yok, bir hikayesi, kurgusu ve karakterleri yok. Bilgisayarda oynanan dev bir Lego dünyası gibi. İnsanlar kendilerine evler, kaleler, bahçeler ve yukarıda gördüğünüz harikaları inşa ediyor.

Hatta şu aralar çeşitli modları çıkmış durumda

Bakalım daha neler göreceğiz ? Sanırım zaman içerisinde bu sorunun cevabı daha da netleşir.

Minecraft oyununun resmi web sitesi: www.minecraft.net

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.