Şarj Konusunda Hayat Kurtarıcı Olan Powerbank’i Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0
968 görüntülenme

Mobil cihazlar günümüzde o kadar gelişmiş durumda ki sürekli yeni eklentilerle destelenmesi de durmaksızın ilerliyor. Birçok özelliğe kavuşan akıllı telefonlar ise her geçen gün daha çabuk şarz tüketimine doğru gidiyor. E hal böyle olunca teknoloji devleri bir çözüm arayışına girişti. Bunların da en güzel örneği kuşkusuz ki powerbank cihazlar…

Oldukça pratik bir çözüm ile şarz sorunlarına cevap haline gelen powerbank cihazlarını satın alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerin neler olduğunu merak edenler işte işte cevaplar…

0014440_power-bank-portatif-harici-batarya-1000-mah

Powerbank, bir mobil cihazın şarjı azalmışsa ona güç sağlamak için kullanılan taşınabilir bir teknolojik alettir. Bu güç takviyesini sağlamak için alınacak bir powerbank ile ilgili en iyi çözüm bataryanın mAh değerinin yüksek olmasıdır. Yani büyük mAh iyi sonuç demek… Tabi ki bu da daha büyük bir alan ve ağırlık demek anlamına geliyor, ancak iyi sonuçlar için tercih noktasında bunlar göz önüne alınması gerek. Yine de tercih noktasında taşınabilirlik mi yoksa güç mü ortalama bir değer bulunmalı.

Ancak bir powerbank alırken ilk yapmamız gereken tabi ki ihtiyacı belirlemektir. Taşınabilir bir cihaz olduğundan dolayı en büyük boy biraz zorlayabilir. İşe yarayan bir cihaz yeterli ve uygun olacaktır.

powerbank-görsel

Powerbank cihazının şarj etme hızı önemlidir. Genelde daha çok tercih edilen minimum 2 Amper, yani en az 2000 mAh’lık bir powerbanktir. Bu cihaz 2000 mAh’lık bir bataryayı 1 saatte şarj edebilecektir.

Bir powerbank alacaksanız çıkış sayısı önemlidir. En az 2 tane çıkışının olmasını tavsiye ediyoruz. Bu durum örneğin telefonunuzu şarj ederken aynı zamanda tabletinizi de şarj etmek için imkan tanıyacaktır.

Powerbankler de şarj olması gereken cihazlar olduğundan dolayı, cihaz kendini şarj ederken başka bir cihazı da şarj edebilme özelliğinde olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.