Deep Freeze ve Alternatifleri

0
25.839 görüntülenme

Deep Freeze programı özellikle çoklu bilgisayarların kullanıldığı okul, internet kafe gibi mekanların vazgeçilmezidir. Çünkü bu yazılım bilgisayarın yazılımsal olarak her yeniden açıldığından daha önceden kaydedilmiş ayarlarla açılmasını sağlar. Yani bir bilgisayarı kullanması için birine vereceksiniz ama virüs bulaşmasın, sistem dosyalarım bozulmasın, işletim sistemim yavaşlamasın, benim kurduğum programlar dışında program yüklenmesin diyorsanız Deep Freeze tam size göre.

Deep Freeze ve Alternatifleri
Deep Freeze ve Alternatifleri

Programın çalışma mantığı ise şöyle. Program kurulduğu andaki sistemi aynalayarak bir yerde kaydeder. Bilgisayar üzerinde hangi değişiklikleri yapmış olursanız olun yeniden başladığından bu aynalayıp kaydettiği noktadaki ayarlara döndürür bilgisayarı. Yani kısaca bilgisayarda yazılımsal olarak bir şeyler yanlış gittiğinde yeniden başlatmanız yeterli çünkü en son kaydettiğiniz sağlıklı durumuna geri dönecektir.

Elbette daha sonradan bu ayarları güncellemek ya da değiştirmek (yeni programlar yüklemek ya da kaldırmak da buna dahil) için yazılımı geçici olarak durdurup istediğiniz değişiklikleri yaptıktan sonra son ayarlarla yeniden aktive edebiliyorsunuz.

Deep Freeze Resmi Web Sitesi ve Download

Deep Freeze bu tarz programların atası ama daha sonra alternatif olarak kullanılabilecek programlar da türedi.

Drive Vaccine de aynı işi görmekte. Ancak Deep Freeze programında bir değişiklik yapmadan önce bilgisayarı yeniden başlatmanız şartken Drive Vaccine de buna gerek yok. Bu da çoğu kişinin ilgisini çeken bir özellik.

Deep Freeze ve Alternatifleri
Deep Freeze ve Alternatifleri

Drive Vaccine Resmi Web Sitesi ve Download

Deep Freeze ve Drive Vaccine programlarının ikisi de ücretli yazılımlar. Ancak ücretsiz bir alternatifimiz daha var.

ToolWiz Time Freeze yazılımı ücretisiz olarak bu işi yapan bir program. Serial ve crack aramanıza gerek olmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ancak bu yazılımda da değişiklik yapabilmek için önce bilgisayarı yeniden başlatmak gerekmekte.

Deep Freeze ve Alternatifleri
Deep Freeze ve Alternatifleri

ToolWiz Time Freeze Resmi Web Sitesi ve Download

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.