Şirket Yönetimlerinin Denetim Hizmetine İhtiyacı Var

0
217 görüntülenme

Yeni trendler ve uygulamalar sürekli dönüşüme uğrarken, şirket yöneticileri de kurumsal yönetime ve raporlamadan daha fazla şey beklemeye başladı. En kritik finans ve raporlama değişikliklerini hızlıca kavrama zorunluluğu olan şirket yönetimlerinin desteğe ihtiyacı doğdu. Denetim komiteleri, yatırımcıların beklentilerine karşılık vererek güven kazanmak için daha fazla çabaladı.

Artan değişim ve dönüşümlere yönelik çalışmalar için EY Türkiye’yi tercih eden lider şirketlerin sayısı artıyor. Başarıya giden yolu yatırımcılar belirlerken, karmaşık yapı içerisinde EY Türkiye, şirketlerin beklentilerini karşılamak için denetim hizmeti veriyor.

Denetim şirketleri, şirket yönetimlerine yapıcı yönde destek verme amacını taşıyor. EY Türkiye’nin verdiği denetim hizmeti ile farklı kültür ve coğrafyada olan şirketlere oldukça geniş kapsamlı görüş ve önerilerde bulunuluyor. Uluslar arası boyutta finans süreçleri yönetebilmek için birçok zorluğu da göğüslemek gerekiyor. Riskleri azaltma ve kaliteyi arttırma çalışmaları için doğru sistemler kullanılmalı. Tabii bu sistemler olabildiğince düşük maliyete sağlanmalı.

Muhasebe mevzuatına uyum ve raporlama hizmetleri ile büyük şirketlerin finansal raporlama zorunluluğu yerine getiriliyor. EY Türkiye, bu bağlamda yasal raporlama hizmetleri, muhasebe desteği, yeni muhasebe standartlarına geçiş, tüm muhasebe kayıtlarının tutulması ve mali tabloların hazırlanması için imkân sağlıyor.

İşletmelerin yeni iş modelleri, yeni yatırımlar, sürdürülebilir ürün ve hizmet geliştirerek gelirlerini arttırmaları için gelir yaratma beklentisi var. Aynı zamanda maliyeti düşürerek, ortakların beklentilerine kulak vererek, rekabet avantajı yaratarak iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik sağlanmalı. EY Türkiye’nin verdiği iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik hizmeti, hedeflere ulaşma yolunda şirketlerin yanında oluyor.

Türkiye’deki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek yeni denetim metotları uygulanıyor. EY Türkiye’de bu metotlar uzmanların bilgi ve tecrübesiyle uygulanırken, aynı zamanda usulsüz bir işlemde danışmanlık sağlanıyor. Eğer olağandışı bir işlemden şüphe duyuyorsanız, EY Türkiye, size bilirkişilik yapabilir. İşlerin usulüne uygun olarak gerçekleştirilmesi yönünde her türlü denetimin sağlanması, şirketlerin geleceğini belirlemede büyük bir yer kaplıyor. Şirketinizin daha iyi yönetilmesi konusunda kararlıysanız, denetim hizmeti almayı önemsemelisiniz. Yatırımın bu yönde yapılması, şirketlerin her zaman kazancı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.