Galaxy S5 Wifi Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür?

5
40.242 görüntülenme

Samsung Galaxy S5 zaman zaman Wi-Fi bağlanma sorunu yaşamaktadır. Wi-Fi’a bağlansa da ana sayfaları açmama gibi bir problem yaşanabilmektedir. Bu problemleri çözebilmek için bazı çözümler bulunmaktadır.

 • Öncelikle modeminizi ve sonrasında da cihazınızı yeniden başlatmanızı tavsiye ederiz. Aç kapa tuşuna basarak değil, modemin reset tuşuna saniye boyunca basarak yeniden başlatma işlemini yapabilirsiniz.
 • Güç tasarrufu gibi özel modlar internet bağlantınızın yavaşlamasına neden olmaktadır. Bu nedenle bu modların kapalı olduğundan emin olmalısınız.

maxresdefault

 • Samsung Galaxy S5’den Wi-Fi ayarlarından düzenleme yapmanız gereklidir. Bu ayarlara giderek bağlandığınız modemi “Unut” deyin. Daha sonra yine tekrardan şifrenizi girerek Wİ-Fİ’a bağlanın.
 • Wi-Fi’ daki sorunlarınızı çözebilmek için bu ayarlara giderek bağlandığınız sunucunun üzerine tıklayın ve bir süre basılı tutun. Böylelikle buradan ağ yapısını değiştirerek yeniden rahatça bağlanabilirsiniz.

1.5

 • “Ağ yapısını değiştir.” dedikten sonra, “Gelişmiş seçenekler göster.” e tıklamalısınız. Bu işlem ile IP ayarlarınızı düzenlemeye gideceksiniz. “IP ayarları” bölümündeki “DHCP” nin üzerine tıklayarak “Statik” seçeneğini seçin.
 • Daha sonra karşınızda açılacak olan DNS 1 sekmesinin yerine “8.8.8.8” , DNS 2 sekmesi yerine ise bu sefer “8.8.4.4” yazarak kaydedin.
 • samsung-g900-galaxy-s5-dns-değişimi-3-300x300
 • Son olarak Samsung Galaxy S5’in kara listede olup olmadığını kabul etmek kalıyor. Bu işlemi bilgisayarınızdan yapabilirsiniz. Bilgisayardan modemin ara yüzüne girilerek cihazınızda böyle bir problem var mı diye kontrol edin.
 • Tüm her şeyi yapmış olmanıza rağmen sorununuz hala düzelmemişse Samsung Galaxy S5’i fabrika ayarlarına geri döndürmek çözüm olabilir.

5 YORUMLAR

 1. Bu yöntem çoğu zaman işe yaramıyor

  WiFi Connection Manager.apk yı indirin
  Ya da GooglePlay den indirin
  Bu apk yı telefonunuza yükleyin
  Telefonun her açılışında otomatik başlayacak şekilde ayarlayın
  Pro sürümüne gerek yok
  Pro sürümündeki tek fark reklamların olmayışı
  Zaten reklam engelleyici AdAway.apk yı kullanıyorsanız sorun yok
  Bundan böyle, asla WiFi kopması yaşamazsınız
  Telefonu restart etseniz bile, WiFi sürekli açık kalıyor
  Güle güle kullanın

 2. Merhaba ben galaxy j7 kullanıyorum cihaz belli aralıklarla kendi internet bağlantısını koparıp tekrar bağlıyor sorunu nasıl cozebilirim

 3. merhaba benim telefonumda internet bağlı gözüküyor ama bağlantı kurduğumda sunucu bulunamadı gibi mesaj geliyor , mobil ağdan girebiliyorum sıkıntı yok ama wi fi ile ” bağlı ” dediği halde giremiyorum. yukarıdaki ayar değişikliğini de yaptım sonuç değişmedi.
  aynı modemden tablet ve laptop bağlı onlarda sıkıntı yok telefonumda arıza olabilir mi

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.