Eskiden Kullanılan Telefonlar ile Günümüzdeki Akıllı Telefonların Farkları

0
19.591 görüntülenme

Mobil teknoloji akıl almaz bir şekilde ilerliyor. Özellikle de son 10 yıl düşünüldüğünde, muhtelemen 50 yıllık bir gelişme sığdırıldı bu 10 yıla..

Neden mi?

Malumunuz eskiden kullanılan telefonlar ile günümüzde kullanılan telefonlar arasında ebedi bir fark var. Dolayısıyla bu bizleri şaşırtsa da aynı zamanda eskiden günümüzdeki kadar fonksiyonlu telefonları kullanmadan ve bu kadar sosyal medyada bulunmuyorken hayatın akışı nasıl gidiyordu diye düşündürüyor. Özellikle de yeni nesil gençler o dönemleri pek hatırlayamayacağından, hep teknolojinin göbeğinde yaşayan bu gençler için gelişkin olmayan mobil teknolojiler tam bir kabus.

Peki, eski ile yeni telefonları karşılaştığımızda karşımıza farklılık olarak ne çıkıyor?

hqdefault

iPhone-5-Akıllı-Telefon

Her şeyden önemlisi artık cihazlar akıllı telefon ve akıllı olmayan telefon olarak ikiye ayrılıyor. E durum böyle olunca, akıllı olmayan cihazlarda şu an hayal ettiğimiz hiçbir işlem yapılamıyor. Çok uzun yıllar boyunca normal telefonları kullanırken ise hiç böyle bir eksiklik yoktu. Ünlü söz buraya çok yakışır, “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.”

Eskiden günler boyunca şarjı dayanan telefonlar vardı. Şimdi en iyi ihtimalle gün aşırı telefonu şarja takmadan kullanmak mümkün değil.

56-maxresdefault-1jpg-728x728

cep-telefonu-sarz-standi-stanti-aparati-sarj-sorunu-sarz-sarz-problemi-3

 

 

 

 

 

 

 

Eski telefonları kullanırken, telefonunu ömürlük alanlar bile olurdu. Halen eski model telefonlar iyi durumda çalışabiliyor, oradan pay biçmek lazım. Ancak, akıllı telefonlarda bu belli bir zamana kadar mümkün. Örneğin iPhone cihazlarda işletim sistemi güncellemelerinden dolayı 3G gibi bir zamanların hayranlıkla kullandığı akıllı telefonu istense bile kullanılamıyor ve kullanılmaya çalışılsa bile güvenlik riski büyük oluyor.

Bu ve buna benzer birçok örnek sıralanabileceği gibi, geçmiş ile günümüzde devasa bir değişim olduğu kesin. Bakalım daha neler olacak teknoloji dünyasında…

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.