Facebook Meesenger’da “Görüldü” Bilgisini Verdirmeyen Eklenti; Facebook Unseen!

0
585 görüntülenme

Hemen hemen herkes, sosyal medyanın en yaygın kullanılan mecrası olan Facebook’u yakından biliyor. Bir iletişim aracı olarak da kendine yer bulan Facebook, özellikle Facebook Messenger özelliği ile pek çok insanın birbiri ile haberleşmesini sağlıyor. Bu noktada, zaman zaman mesajlaşma bölümüne bir takım yenilikler ve düzenlemeler gelebiliyor. Onlardan bir tanesi de, geçtiğimiz yıllarda getirilen “görüldü” ya da “seen” özelliği

unnamed

İki arkadaş mesajlaşırken, karşı tarafa düşen mesaj okunması halinde diğer tarafa bir bilgilendirme gidiyor. Mesajlaşma kutusunun hemen altında, karşı tarafın mesaj kutusunu açtığına dair “görüldü” ibaresi diğer tarafa yansıtılıyor. Yani kişiler, birbirlerinin ekran başında olduğunu ve mesajları okuduğunu bu sayede anlayabiliyor. Fakat bu özellik, pek çok kişiyi de zor durumda bırakabiliyor.

Mesajlaşmak için uygun durumda olmayan, canı karşı taraf ile iletişim kurmak istemeyen ya da o an başka bir problemi olan kişiler, ister istemez yazılanları merak ettiği için kutucuğa tıklıyor ve Facebook Messenger’da online olduğu belli oluyor. Bunun önüne geçebilmek için ise, “Facebook Unseen” eklentisi bizlere yardımcı oluyor.

Unseen

Facebook Unseen eklentisi, Google Chrome tarayıcılarda çalışan bir yazılım. Bu eklentiyi çalıştırdığınızda, aynı tarayıcıda kullandığınız Facebook üzerinden yaptığınız yazışmalarda, mesajları okusanız dahi karşı tarafa “okundu” bilgisi gitmiyor. Eklentinin “options” sekmesinden de dilediğiniz ayarı ve düzenlemeyi yapabilmeniz mümkün oluyor. Siz de rahatlıkla bu Facebook Unseen uygulamasını kullanabilirsiniz.

Eklentiyi chrome’a eklemek için;

“https://chrome.google.com/webstore/detail/facebook-unseen/iicapmagmhahddefgokbabbgieiogjop” adresini kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.