Skype

1
180 görüntülenme

Skype100 milyondan fazla kullanıcı

100 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan Skype, dünyanın en popüler sesli iletişim servisidir.

Birçok engeli ortadan kaldıran ve tarihin tozlu sayfalarına gömmeyi başaran Skype, artık dakika hesabı yapmanızın önüne geçecek gibi görünüyor. Uluslar arası görüşme yaparken her an dakikayı kontrol ettiğinizi hatırlayın, geçen her dakikanın maliyeti yüzünden yapamadığınız ya da eksik yaptığınız o görüşmeleri düşünün.

İşte Skype bu gibi problemleri ortadan kaldırması bakımından gerçekten oldukça önemli bir uygulama. Skype yazılımını bilgisayarınızda kullanıyorsanız, internet servisinize aylık ödediğiniz ücretin dışında hiçbir ücret ödemeksizin telefon görüşmeleri yapabiliyorsunuz.

Skype, insanların ses ve hızlı mesajlaşma özelliklerinden bir arada faydalanabilmeleri için bu özellikleri Skype adındaki uygulamada bir araya getirdi. Böylece ne zaman konuşmak ya da yazışmak isterseniz, Skype emrinize amade.
Sesli görüşmelerde Skype farkı

Ancak Skype‘nin bu özelliklerinden bahsederken Windows Live Messenger türü yazılımların da bu gibi özellikleri bir arada kullanıcılarına sunduğu düşünülebilir. Ancak Skype’nin diğer hızlı mesajlaşma yazılımlarından en büyük farkı hiç şüphesiz sesli görüşmelerde ortaya çıkıyor.

Bilgisayarlar arasında Skype aracılığıyla son derece kaliteli bir şekilde sesli iletişim sağlanabiliyor. İnsanlar genel olarak bu uygulamayı uzun mesafedeki ailesiyle, sevgilileriyle, arkadaşlarıyla ve diğer yakınlarıyla görüşebilmek için tercih ediyor. Bu sayede görüşmeler çok daha ucuza gerçekleştirilebiliyor ve insanlar dakika hesabı yapmaktan kurtulabiliyorlar.

Skype, internetin olduğu her yerde yani dünyadaki hemen her ülkede yoğun olarak kullanılıyor. Günümüzde birçok Skype kullanıcı grupları bulunuyor. Grupların en büyükleri ise Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Doğu Asya‘da bulunuyor.

Hızlı mesajlaşmadan ziyade telefon görüşmelerini en iyi şekilde sağladığı için daha çok rağbet gören Skype video konferans, hızlı mesajlaşma, dosya transferi ve diğer hızlı mesajlaşma yazılımlarında bulabileceğiniz hemen her özelliği içerisinde barındırıyor.

Skype programını kullanmak için tıklayınız.

1 YORUM

  1. Bu Skype denen yazılım microsoftun eline getiğinden beri daha yavaş ve daha sıkıntılı bir hale geldi. Üstelik msn’nin servisinin sonlandırılmasına da sebeb oldu. Onu bir şekilde msn kadar sevemedim. Gerçi fazlası var eksiği yok ama kaliteli görüntü sağlamak için internet kotamı su gibi içtiği içinde ayrıca çok kızdım 🙂

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.