Anında İletişim Kurmak İçin Kullanılan Uygulamalara Rakip Geliyor “Livetext “

0
184 görüntülenme

Yahoo bilinen en büyük teknoloji devlerinden biri. Dünyanın teknolojik gelişmeleri özenle takip ettiği düşünülürse,  ziyaret edilen 5. büyük site olmasıyla dikkat çeken Yahoo hem arama motoru olarak görev yapıyor, hem de mail ve anında iletişim kurulabilecek bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

55b9c28442e60fd02a606f6e

Bu önemli teknoloji firması tüm dünyanın sıklıkla kullandığı Whatsapp uygulamasına karşılık yepyeni bir iletişim uygulaması yarattı. Whatsapp’a rakip olacak nitelikteki Livetext’ı meydana getiren firma, sektörde meydana gelen bu gelişmelere kayıtsız kalamadı. Yahoo’nun ilgisini oldukça çeken anında mesajlaşma sistemleri için oluşturduğu Livetext ile firmanın bu alanda kendine iyi bir yer edinmeyi planladığı belli oluyor.

What-else-can-we-expect-of-Yahoo-Livetext.png,qd0afa9.pagespeed.ce.ioEBlaS0x9

Benzerlerinden farklı özellikleri bünyesinde barındıran Livetext, görüntülü yani videolu görüşme esnasında anlık ifadeler gönderebilmeyi de sağlıyor. Hem İOS hem de Android için uyumlu olan uygulama şu an için Türkiye’de yer almıyor. Teknoloji konusunda büyük atılımları olan ülkelerden Almanya’da, Amerika’da, Fransa’da, İngiltere ve Kanada’da kullanılabilen Livetext uygulamasının ülkemize ne zaman geleceğiyle ilgili şu an için herhangi bir bilgi verilmemiş durumda. Ancak, ülkeye uygulamanın gelmesinin ardından beğenileceği de kendini şimdiden belli ediyor.

Whatsapp, Google Hangouts, Facebook Messenger ve benzeri diğer rakipleri arasında Livetext tutunabilecek mi ya da en az bu uygulamalar kadar çok sevilecek mi bilinmez. Livetext faal olarak ülkede kullanılmaya başladıktan sonra göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.