İnternet Haklarınızı Biliyor musunuz?

0
105 görüntülenme

İnternetHane halkı arasında internet hizmeti, tıpkı elektrik ve doğalgaz gibi temel gider kalemlerinden biri olmaya başladı.


1. Hız ve Kotayı Belirlemeden Kıyaslama Yapmayın
İnternet sağlayıcınızı seçerken öncelikle hız ve kota konusunda ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve buna göre hizmet ücretlerini karşılaştırmanız önemlidir. Ücretsiz modem, ücretsiz kurulum ve bunun gibi kampanyalar aslında ihtiyacınız olmayan bir kampanyaya yönelmenize ve bütçenize gereksiz bir yükleme yapmanıza neden olabilir.
2. Aboneliğinizi İstediğiniz Zaman İptal Edebilirsiniz
Abone olmadan önce abonelik şartlarını mutlaka okumalı ve bir kopyasını saklamalısınız. Aboneliğinizden memnun kalmadığınız takdirde internet sağlayacınıza iptal isteğinizi telefon, internet veya yazılı olarak her zaman bildirme hakkınız vardır. Bildirim yaptıktan sonra 24 saat içinde hizmetiniz durdurulacaktır.
3. Tarifenizdeki Değişiklikler Size Önceden Bildirilmeli
Tarife paketinizi istediğiniz anda değiştirme hakkınız vardır. Bunun yanı sıra tarife ücretleri ile ilgili her güncel bilgiye açık ve detaylı bir şekilde erişme hakkınız olduğunu da unutmayın. Kullandığınız tarifelerde yapılacak değişikliklerin ise makul bir süre önce size bildirilmesi gerektiğini ve tarifenize nasıl abone olduysanız, o derece kolay bir şekilde tarifeden ayrılma hakkınızın bulunduğunu da bilmeniz gerekir.
4. Faturanıza Nasıl İtiraz Edebilirsiniz?
Faturalarınız sizin istediğiniz şekilde (SMS, e-posta vb…) son ödeme tarihinden önce size iletilmelidir. Giderlerinizi daha sıkı takip etmeniz açısından, detaylı fatura talep etmeniz ise işinize yarayacaktır. Faturanızın bekdiğinizden fazla gelmesi halinde ise öncelikle internet sağlayıcınıza başvurmalısınız. Eğer şikayetiniz kabul edilmezse ya da kabul edilir ve sizin dışınızdaki tüketicilerinde zarara uğradığını düşünürseniz gerekli bilgi ve belgeleri eklemek suretiyle (işletmeciden aldığınız cevap dahil olmak üzere) www.btk.gov.tr/tüketici internet adresinden “tüketici şikayet formunu” doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.