Kendinizi Snapchat Güvenlik Önlemiyle Daha Rahat Hissedebilirsiniz

0
353 görüntülenme

Snapchat’ın güvenlik duvarlarında bir süredir sorunlar vardı. Uygulamanın kullanıcıları da dolayısıyla bu konuda biraz huzursuzdu. Üstüne üstlük, mevcut sıkıntılardan dolayı hackerların açık bir hedefi haline gelmiş durumda.

Yeni sistemiyle birlikte iki farklı kimlik doğrulamayı kullanıcılarına sunan Snapchat, bu şekilde saldırılara karşı bir önlem almanın peşinde. Böylelikle hem kullanıcılar daha iyi bir şekilde kendini koruma altında hissedecek hem de uygulama sahipleri olarak da kaliteli hizmet verilmiş olacak.

snapchat-users

Bu güvenlik sistemi oldukça kolay ama aynı zamanda etkili. Snapchat kullanıcıları, hesaplarına girmek istediklerinde eğer her zamanki mevcut cihazdan değil de başka bir cihazdan kullanılmaya çalışıldığında, hesap sahibine uyarı şeklinde cihazlara bir uyarı mesajı gidecek.

Fotoğraflı mesajlaşma uygulaması olarak herkesin hayatına giren ve çok sevilen Snapchat, 2014 yılında hackerlara 4.6 milyon kullanıcı bilgisi kaptırmıştı. Hacker grubu, bu bilgileri çaldıktan sonra hem numaraları hem de kullanıcılarının adlarını internete sızdırmış ve bu konudan pek çok kullanıcı mağdur olmuştu.

Snapchat-Security-Alert

Yeni güvenlik sistemi ile olabilecek bir güvenlik probleminin önüne geçebilecek olan Snapchat, kendini yenileme konusunda sürekli bir gelişimi kendine rota çizmiş görünüyor. Snapchat9.9 güncellemesiyle iPhone kullanıcıları için ön ve arka kamera arasında arasındaki geçişi de kolaylaştırmış durumda. Bu son güncelleme ile kendini toparlayan uygulama, güvenlik önlemleriyle taçlandırdığı sistemini gönül rahatlığıyla kullanıcılara sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.