Telefonunuzu Modeme Dönüştürmeniz Artık Çok Kolay!

0
257 görüntülenme

Akıllı telefonlar ile daha da yaygınlaşan internet erişim ihtiyacı ve wi-fi ağlarına duyulan gereksinim, zaman içinde ilginç boyutlara ulaştı. Bir şekilde internet bağlantısı elde etmek isteyen kullanıcılar, cep telefonlarını wi-fi noktası haline getirerek modem şeklinde kullanmayı da başarabiliyorlar. Peki nasıl?

Iphone Kullanıcıları İçin

Telefonunu modem gibi kullanmak isteyen iPhone kullanıcıları, bu kolaylığı oldukça rahat bir şekilde elde edebiliyorlar. Iphone kullanıcıları, sırası ile şu adımları izleyerek telefonlarının internetini etrafa açabiliyorlar;

Ayarlar > Kişisel Erişim Noktası

Bu noktada söz konusu özelliği açın. Daha sonrasında size verilen parola ile erişim noktasına bağlanın.

Telefonunuzu-Modeme-Dönüştürme

Android Kullanıcıları İçin

Modemi bozulup da telefonunun internetinden her anlamda fayda sağlamak isteyen Android işletim sistemli cihaz kullanıcıları da, söz konusu erişimi açabilmektedirler. Bu noktada, cihazdan cihaza bir takım farklılıklar da yaşanabilir.

Genel olarak, aşağıdaki adımlar bu tip kullanıcılara yardımcı olacaktır;

Ayarlar > Kablosuz ve Ağlar > Diğer > Bağ. ve Taşınabilir Wi-Fi Alanı

Buradaki “taşınabilir wi-fi alanı” özelliği aktif edildikten sonra, “Yapılandır” komutu ile istenilen ayarlar yapılabilmektedir.

android-kablosuz-modem

Söz konusu ayarlar ise ağ adı, şifre ve güvenlik yöntemleri ile ilgili olmaktadır. Bu adımların ardından telefonunuz bir modem gibi çalışmaya başlayacaktır. Buradaki önemli olan nokta ise, kullanılan internetin telefonunuzdan gittiğini ve bu nedenle de fatura giderlerinizi dikkate alarak kullanımınızı ayarlamanız lazım geldiğini unutmamanızdır.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.