Twitter’dan İngiltere Premier Ligi’ne Özel Emojiler!

0
140 görüntülenme

Yeni sezonun başlamak üzere olduğu futbol liglerine bir renk de ünlü sosyal medya platformu Twitter tarafından katıldı. Twitter, özellikle futbolun kalbi olarak nitelenen İngiltere’nin resmi ligi Premier Lig için lige ve takımlara özel bir takım emojiler tasarladı.

s-ff133596b03bb90a699e2d6e2fdbb8e76631d65c

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcıların ligin açılış haftası boyunca takım emojilerini kullanabileceği ve aynı şekilde kupa görsellerinin de sayfalarda gözlenebileceği belirtildi. Hashtaglere göre görünecek olan bu emojiler normal kullanımdan biraz daha farklı olarak ekrana yansıyacaklar.

Peki bu durum nasıl gerçekleşecek?

Şöyle ki, Twitter takımlara özel emojilerini hashtagler aracılığı ile gösterecek. Yani söz konusu logolardan birisinin herhangi bir takım özelinde gösterilmesi isteniyor ise bu durum hashtagler aracılığı ile uygulanacakt.

Yalnızca Premier Lig açılış haftası için tasarlanan ve bu süre boyunca kullanılabilir olan emojilerin durumları ise hayli ilginç. Hatta kulüpler bazında görsel geliştiren Twitter’ın konu ile ilgili bir takım örnekleri de bulunuyor;

1105327_620x410

Eğer bilgisayarınızın başına geçtiğinizde #BPL ve #BPL hastaglerini yazarsanız, ekranda Premier Lig Kupası’nın kulp kısımları ve yanları beliriyor. Bu şekilde söz konusu kupa figürü de ortaya çıkarılmış oluyor.

Öte yandan #FPL emojisi ile Premier Lig kupasını ayrı bir şekilde ve belirgin olarak yakalanabiliyor. Armanın ve başarıların da bu sayede ön plana çıkartılması iyi olmasının yanı sıra futbolu daha çok sevdirecek böyle bir uygulama son derece etkileyici görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.