Whatsapp’ın Android Versiyonlarında Son Özellikler Tanıtıldı

0
199 görüntülenme

En çok indirilen uygulama olma özelliği ile her platformda adından söz ettiren Whatsapp, ciddi anlamda haberleşme çağına damga vuruyor. Ücretsiz olması ve gerek sesli, gerek yazılı haberleşmenin bu şekilde sağlanmasından dolayı dünya genelinde milyonlarca insan tarafından indirilen ve kullanılan uygulamanın her yaptığı yenilik ise olay oluyor. Daha önce getirdiği mavi tık özelliği sarsıntı yaratan ve uzun süredir bu özellik ile kullanılan Whatsapp’ta, hem Android hem de İOS kullanıcıları için farklı yenilikler de yapılmaya devam ediliyor.

İOS versiyonunu Kasım 2015 itibariyle güncelleyen Whatsapp, ardından ise Android cihazlardaki uygulamasını güncelleme yoluna gitti. Bu güncelleme de haliyle bir takım yenilikleri kullanıcılara kazandırdı.

Whatsapp’ın Android Versiyonlarında Son Özellikler Tanıtıldı
Whatsapp’ın Android Versiyonlarında Son Özellikler Tanıtıldı

Whatsapp, yaptığı 2.12.367 güncellemesi ile birlikte mesajlara yıldız ekleme özelliğini getirdi. Bu şekilde, tıpkı bir mail kutusu gibi tasarlanan uygulamada, yıldızlı mesajlar ayrı bir klasörde saklanabilecek konuma yükseltildi. Mesaja dokunup basılı tutarak da yıldızın pratik bir biçimde mesaja eklenmesi sağlandı.

Sadece yıldız ekleme özelliği ile değil, Whatsapp üzerinden paylaşılan web bağlantılarına da ayrıntılı göz atma özelliği geldi. Yani kullanıcılar, paylaşılan bu içerikleri önizleme yoluna gidebilecekler…

Dünyanın en çok kullanılan uygulaması Whatsapp, son güncellemesinde “direkt paylaşım” özelliğini de kullanıcılara sunuyor. Ancak bu özelliğin aktif şekilde değerlendirilebilmesi ve kullanılması için akıllı telefonlarda Android 6.0 Marshmallow ya da daha üst düzey bir işletim sistemi gerekiyor…

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.