Twitter’da Tam Ekran Özelliği!

0
215 görüntülenme

PC üzerinden mobil dünyaya yoğun bir geçişin görüldüğü günümüzde, Twitter gibi sosyal medya organları da bu geçişlere ayak uydurmuşa benziyor. Hemen hemen her özelliğin önce mobilde hissedildiği bu gibi durumlara örnek olarak Twitter’ın geliştirdi son ilerleme gösterilebilir. Mobil kanadındaki müşteri deneyimini artırmayı ve çeşitlendirmeyi amaçlayan şirket, uygulama bazlı olarak son bir güncelleme getirdi. Buna göre kullanıcılar, uygulamadan çıkmaya gerek kalmadan ya da farklı bir ekran açmaya ihtiyaç duymadan hem GIF dosyalarını, hem de videoları tam ekran olarak izleyebiliyorlar.

Twitter’da Tam Ekran Özelliği!
Twitter’da Tam Ekran Özelliği!

Bilindiği gibi önceleri Twitter mobil uygulaması üzerinden video izlenmeye çalışılırken, eğer tam ekran olarak izlenmek istenirse bir pop-up penceresi açılmakta idi. Ya da Twitter bağlantılı olduğu için doğrudan uygulamaya giriş yapılma zorunluluğu vardı. Fakat son güncelleme, bu külfetleri ortadan kaldırdı. Kullanıcılar son derece pratik ve kolay bir şekilde tam ekran videolarını izleyebilir duruma getirildi.

Ciddi anlamda mobil deneyiminin güzelleşmesine çalışan Twitter geliştiricileri, yeni özellikleri ile de uygulamaya renk katacak gibi görünüyorlar. Söz konusu tam ekran özelliği de bunun öncül bir işaretine benziyor. Ancak bu yeniliğin şu an için sadece İOS 8 ve üzeri sürümlerdeki işletim sistemlerinde aktif olduğunu söyleyebiliriz. Çok kısa bir süre sonra, aynı özelliğin Android için de geleceğini görmek gayet mümkün.

Yeni gelişmeler oldukça bu sayfalardan sizlere bildireceğiz…

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.