Facebook’ta Beğenmedim Butonu

0
372 görüntülenme

Facebook kurucusu ve sahibi Mark Zuckerberg katıldığı toplantıda katılımcıların birinin sorduğu soruya ilginç bir karşılık verdi. Çoğu insanın Beğen tuşu ile gerçek duygularını yansıtamadıklarını dile getiren katılımcı Beğenme/Beğenmedim şeklinde bir butonun da olup olamayacağını sordu.

Facebook'ta Beğenmedim Butonu
Facebook’ta Beğenmedim Butonu

Zuckerberg bu konu hakkında istek ve şikayetlerin bir hayli fazla olduğunu ve bu konu üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Yani kısa bir süre sonra paylaşımların altında Beğen butonunun yanında Beğenme ya da Beğenmedim gibi bir ibare görmeniz sizi şaşırtmasın.

Kaldı ki bu şekilde etkileşimin daha fazla artacağını dabiliyor bence Facebook. Bir paylaşımı şimdiye kadar hoşlananlar beğenir ya da hoşlanmayanlar yorumla dile getirirlerdi. Ancak yorum yazmak herkesin işine gelmiyordu. Bu şekilde daha önceden beğenisi 100 olan bir paylaşım artık 90 beğeni 50 beğenmedim alabilir. Yani toplamdaki kişiye ulaşım ve kişi etkileşimleri artacaktır.

Bu arada günde facebook üzerinde 4,5 milyar beğen yapıldığını da unutmayalım.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.