Google Play’den Sevindirici Haber “Her Hafta Bir Uygulama Ücretsiz Olacak”

0
277 görüntülenme

Google Play, her dönemde çok popüler uygulama marketlerinden biri olsa da alternatif uygulama indiricilerinin cazip çalışmaları sayesinde sıkıntıya düşebiliyor. Artık kendi yerini daha sağlam tutmak isteyen Google Play, her hafta ücretli olan bir uygulamayı ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Bu uygulama ile tüm kullanıcıları kendi uygulaması etrafında bir araya getirmek isteyen Google Play, alternatif uygulamaların Android kullanıcılarını kendinden uzaklaştırma çabalarını da boşa çıkaracağa benziyor.

Diğer uygulamalar aracılığıyla oynanan bu oyuna kendini korumak amacıyla katılan Google’ın diğer tüm uygulamalardan farkı, karar verilen ve ücretsiz olması uygun görülen uygulamanın tüm hafta boyunca ücretsiz olması olacak.

google-play-hakkinda-bilmeniz-gerekenler

Google Play’in bu yeni çalışması hemen fark edilebilir olmasa da, anasayfada aşağı bölgelerde yer alan bir banner reklam ile görebilmek mümkün. Aslında çok hoş bir düşünceyle oluşturulan kampanya, eksik birkaç noktayla sorun yaşıyor.

Örneğin, Google’ın sırf bu kampanya için hazırladığı banner reklamın üzerinde o haftanın ücretsiz uygulamasıyla ilgili bir paylaşım ve bilgilendirmenin olmaması kullanıcılar açısından sorun oluşturabiliyor. Bir diğer göze çarpan eksikliklerden biri ise, mevcut haftanın ücretsiz uygulamasını arama butonuyla manuel olarak arayıp indirmek istediğinizde, uygulamanın ücretsiz olarak değil mevcut ücretini tahsil ederek inecek olması. Çünkü o haftanın ücretsiz uygulaması sadece banner üzerinden ücretsiz indirebilecek olması kafa karıştırabiliyor.

google-play

Tüm bu uygulamalar genel anlamda güzel düşünülmüş olsa da eksiklikleri görüldüğü üzere yok değil. Eğer eksiklikler düzeltilir ve daha kaliteli hizmet verilirse, Google diğer tüm uygulamalara fark atıp yeniden bütün kullanıcıları kendi bünyesinde toplayabilir.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.