Google Uygulamaların Simgelerini Ve Logosunu Değiştirdi!

0
694 görüntülenme

Arama motoru olarak doğan ve şirketleri ile teknoloji dünyasına yön veren Google, 2013 yılından bu zamana kadar kullandığı logosunu, Eylül 2015 itibariyle değiştirdiğini duyurdu. Söz konusu değişiklik, doğrudan yazı tipi ile ilgili… Uzun süredir sans – serif yazı tipi ile tasarlanan Google logosu, şimdi ise şirketin kendi üretimi olan Product Sans yazı tipi ile kullanılmaya başlandı. Logonun yuvarlak hatları, köşesiz yapıları ve yumuşak geçişleri de tasarımcılar tarafından tam not aldı.

google

Google, yalnızca logosunu değiştirmekle kalmadı ve bir dizi uygulamanın da simgelerinde değişikliklere gitti. Özellikle Product Sans yazı tipinin vurgusunun görülebileceği yeni “G” harfi, Android işletim sistemli cihazları üzerinde, Google uygulamalarında görülmeye başlandı. Değişikliğin doğrudan yansıtıldığı uygulamalar arasında Google Arama, Google Maps (Haritalar),  Google News (Haberler), Google Translate (Çeviri) ve Google + bulunuyor. İlk olarak Android platformunda gerçekleştirilen değişikliklerin zamanla diğer platformlara yansıtılacağı da düşünülüyor. Simge ve yazı tipi değişiklikleri ise elbette ki bir takım güncellemeler ile olacak. Örneğin İOS kullanıcılarına özel olarak çıkarılan Google güncellemeleri arasında, yazı tipi değişikliği ve logo farklılığı da bulunacak. Söz konusu güncelleştirmelerin telefona alınmasının ardından ise yeni simgeler kendilerini gösterecek.

google-uygulamalari-1441193475

Google’ın tüm platformlarda ne zaman güncelleme yapacağı ve simgeleri değiştireceği kesin olarak bilinmiyor; ancak tahminler önümüzdeki 2-3 hafta içinde bu sürecin yaşanacağına işaret ediyor.

CEVAP VER

Lütfen mesajınızı giriniz.
Lütfen isminizi giriniz

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.